Sponsorlu Bağlantılar

Tenis Raketi İçin Hangi Malzemeler Kullanılmaktadır

Tenis Raketi İçin Hangi Malzemeler Kullanılmaktadır

Tenise yeni başlayacak olan kişiler raket almaya karar verecekleri zaman, üretilirken kullanılan malzemenin ne olduğu konusunda da araştırma yapma gereği duymaktadırlar. Bu günler de, wilson tenis raketleri üretiminde birçok farklı malzeme ve bileşenler kullanılmaktadır. Raketin daha çok dayanıklı olması için üreticiler tarafından çok çeşitli birçok malzeme denenmiştir. Raketler hakkında ki bilgiler raket veya ambalaj üzerindeki işarette bulunabilmektedir

1-) Kompozit Malzemeler

Kural olarak, böyle bir yazı, birtakım malzemelerin örneğin; grafit, karografit, fiberglas, titanyum vb. birçok malzemenin karışımı olarak üretilen modellerde bulunmaktadır.

2-) Grafit

Grafit genel olarak, modern raketlerin yapımın da kullanılmaktadır. Grafit çok dayanıklıdır ve aynı zamanda çok da hafiftir. Vuruşa yüksek bir güç verir ayrıca  iyi bir tenis topu hissettirir. Çok çeşitli fiberglas ve termoplastik reçinelerle birlikte en iyi özelliklerini elde etmektedir. Üretiminde genel olarak grafit de dahil kompozit malzemeler kullanan raketler hem yeni başlayanlar hem de profesyonel oyuncular için çok uygun raketlerin başın da gelir

3-) Alüminyum

Alüminyum, raketlerin üretiminde kullanılan ucuz malzemeler arasındadır. Bu sebeple, avantajları da düşük fiyatlı olmasına rağmen oyunculara uzun hizmet ömrü sunar. Tenis oynarken oyun sırasında yanlışlıkla bir rakete veya bir oyuncunun raketine vururlarsa eğer, büyük olasılıkla kırılmayacaktır. Fakat, tabii ki de bir rakette hasar meydana gelebilmekte ve oyun özelliklerini kaybedebilmektedir.

4-) Hiper karbon

Hiber karbon, son birkaç yıldır tenis pazarında bu malzemenin tanıtımı aktif olarak sağlanmaktadır. NASA ile birlikte geliştirilen hiber karbonun, özellikle titanyumdan dört kat daha sert, dört kat daha güçlü ve bununla birlikte % 65 daha hafif olduğu iddia edilmektedir.

5-) Fiberglas

Fiberglas, bir raket malzemesinin bileşimindeki safsızlıklardan biridir ve ek olarak esneklik sağlamaktadır.

6-) Titanyum

Oyun özelliklerin de grafite çok daha yakın olarak bilinmektedir. Genel olarak üreticiler, tenis raketi sertliği ve ağırlığının mükemmel oranı için titanyum ve grafiti karıştırarak raket üretimi yapmaktadırlar.

Tenis raketleri bu malzemeler kullanılarak yapılmaktadır. En güzel tenis raketi seçeneklerine ulaşmak için Tenis Market internet adresini ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu