Sponsorlu Bağlantılar

Soğutma Duası

Soğutma Duası

 

Soğutma duası olarak bilinen ve aslında ilk anlamının ötesinde çok daha farklı amaçlar için kullanılabilen bir ritüelden söz edeceğiz. Herkesin aklına ilk olarak iki kişinin birbirinden soğuması, ayrılık ya da buna benzer sonuçlar gelebiliyor. Oysa bunu bir insanın daha iyi bir hayat yaşayabilmesi için çeşitli kötü alışkanlıklarından soğuması noktasında da uygulamak mümkündür. Özellikle de kumar, alkol, uyuşturucu ve buna benzer bağımlılıklardan arınılması için sık sık tercih edilmektedir.

 

Dua okumanın veya Allah’tan bir şeyler istemenin her inanan insan için gayet doğal olduğunu söylemeden geçemeyiz. İşte bu noktada da karşınızdaki insanın hayatında gözlemlediğiniz kötü alışkanlıklardan korunmasını sağlayabilirsiniz. Özellikle güncel olarak bakıldığında kocanın dışarıya olan bağımlılığı, ailede fesat insanlarla olan yakınlık ya da kötü alışkanlıklardan soğutma olarak özetlenebilir. Yine de etkili soğutma duası için iki kişinin birbirinden soğuması da söz konusu olabilecek etkiler arasındadır.

 

Soğutma Duası Nasıl Edilir?

 

Soğutma duası yapılışı her ne kadar bireysel olarak evde kendi başınıza uygulayabileceğiniz bir ritüele sahip olsa da profesyonel bir biçimde gerçekleştirilmelidir. Bunun sebebi ise pek çok farklı uygulanış biçiminin var olmasıdır. Örneğin arkadaşlarından soğutma duası yapabileceğiniz gibi kumardan soğutma duası gerçekleştirebilirsiniz. Bunlar birbirinden ayrı olarak uygulanabilecek çeşitli dua ve esmaların okunması ile mümkün olabilir. Sırf bu yüzden medyumlar ve hocalar bunun için en doğru adrese dönüşebilir.

  • İki kişiyi birbirinden soğutma duası
  • Kumardan soğutma duası
  • Alkolden soğutma duası
  • Uyuşturucudan soğutma duası
  • Kötü arkadaşlardan soğutma duası
  • Dışarıdan soğutma duası
  • Aileden soğutma duası
  • Karı kocayı birbirinden soğutma duası
  • Kendinden soğutma duası

 

Özellikle soğutma duası etkilerini gözlemlediğimiz zaman hızlı bir biçimde reaksiyon alındığını görebiliyoruz. Bilhassa kötü alışkanlıklarından ya da kötü çevresinden arınma süreci oldukça hızlı gerçekleşiyor. Burada teknik olarak insanların hayatlarına müdahale söz konusu olsa bile pozitif yönde bir müdahale olması Allah katında da olumlu bir anlam ifade ediyor. Bir kişinin kumardan, alkolden ya da kendisine zarar veren insanlardan uzaklaşmasını istemek son derece iyi bir düşüncedir.

 

Soğutma Duası Günah Mı?

 

Eğer etkili soğutma duası etmeden önce veya medyum ile hocalara gitmeden önce bunun günah boyutunu merak ediyorsanız bazı detayları bilmeniz gerekiyor. Dua etmek her zaman için inanan insanların inisiyatifinde olan bir şeydir. Kaldı ki Allah’a sığınmak ve her şeye gücü yeten rabbe yönelerek ondan bir şey istemenin İslam’da günah olması mümkün değildir.

 

Caiz olmadığı bir durum olmadığını ise dua uygulamalarının tümünde söylemek mümkündür. Dolayısıyla gönül rahatlığıyla karşınızdaki kişinin kötü alışkanlıklarından ya da kötü çevresinden arınması için dua edebilirsiniz. Yine de soğutma duası yapılışı öncesinde bir hoca ve medyumla görüşmeniz ve ritüeli o şekilde uygulamanız sizin için ve karşıdaki kişi için daha iyi sonuçlar doğuracaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu