Gündem

Şirket haberleri

ALBRK – S&P tarafından bankanın uzun ve kısa vadeli notları ile not görünümlerinin teyit edildiği açıklandı.
CRFSA – Şirketin 104.417 m 2 ’lik Bakırköy’deki gayrimenkulünü 100 milyon TL bedelle sattığı ve satış sonrasında 20,4 milyon TL zarar edildiği belirtilirken, şirketin söz konusu gayrimenkulde hipermarket faaliyetine kiracı olarak devam edeceği belirtildi.
EKIZ – Sermaye artırımından elde edilmesi beklenen fonun 6,8 milyon TL’sinin ticari borç ödemelerinde, 3,7 milyon TL’sinin diğer borç ödemelerinde, 2,4 milyon TL’sinin finansal borç ödemelerinde, 1,1 milyon TL’sinin ise işletme sermayesinde kullanılmasının planlandığı açıklandı.
IEYHO – Şirketin %100 bağlı ortaklığı Işıklar İnşaat Malzemeleri’nin 670.000 TL olan sermayesinin 1,1 milyon TL’ye çıkarıldığı ve şirket unvanının Işıklar Döküm Pazarlama olarak değiştirildiği açıklandı.
INVEO – 364 gün vadeli 20 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.
ISMEN – 50 gün vadeli 50,5 milyon tutarında bono ihraç edildi.
GESAN – TEİAŞ tarafından yapılan 2 İş Kaleminde Toplam 110 Adet 170 kV Ayırıcı ve Yedek Malzemeleri ile 2 İş Kaleminde Toplam 25 Adet 420 kV Ayırıcı ve Yedek Malzemeler ihalesinin 1. kısmını kazanan Girishim Power ile Şirketin %70 bağlı ortaklığı Europower Enerji arasında ihale konusu malzemelerin tedariki için ön anlaşması yapılan 4,0 milyon TL tutarlı sipariş için sözleşme imzalandığı açıklandı.
GENIL –
Şirketin onkoloji alanında biyoteknolojik ilaç adayları geliştiren RS Research’e mevcut ortaktan hisse alımı ve ardından sermaye artırımına katılım yoluyla %11,70 oranda ortak olacağı açıklandı.
Şirketin Lojistik Merkez ve Kimya Deposu Projesi ile ilgili ÇED süreci başladığı açıklandı.
GOODY – Şirket tarafından 2019 yılında imzalanan The Goodyear Tire & Rubber Company ile şirket arasındaki Teknik Destek ve Lisans Sözleşmesi kapsamında uygulanan lisans oranına ilişkin olarak şirket ve The Goodyear Tire & Rubber Company, Türkiye ile ABD Vergi İdareleri arasındaki İki Taraflı Peşin Fiyatlandırma Anlaşması’na ilişkin başvuru sürecinin tarafı konumunda olması sonrasında, The Goodyear Tire & Rubber Company ile şirket arasındaki Teknik Destek ve Lisans Sözleşmesine istinaden şirket tarafından The Goodyear Tire & Rubber Company’ye ödenen 2018, 2019 ve 2020 yıllarına ilişkin lisans bedellerinin bir kısmının faizleri ile birlikte şirkete iade edilmesine karar verildiği ve 171,9 milyon TL’nin şirket hesabına yatırıldığı açıklandı.
HEDEF & MERIT & PENGD – VBTS kapsamında şirket paylarına 14 Ocak’a kadar açığa satış ve kredili işlem yasağı getirildi.
NUGYO – VBTS kapsamında şirket paylarına 14 Ocak’a kadar brüt takas tedbiri getirilirken, açığa satış ve kredili işlem yasağı da 14 Ocak’a kadar uzatıldı.
KRVGD – Şirket tarafından 5.000 ton/yıl kapasiteli 6. Licorice hattının devreye alındığı ve yatırımla beraber Licorice kategorisindeki üretim kapasitesinin 17.500 ton/yıl seviyesine çıktığı açıklandı.
MANAS – Şirket ile ASELS arasında imzalanan Sismik Sensörlü ve LoRa Tabanlı Geniş Ağ Sistemi Kullanan Hareket Algılayıcı Sistemi Ürün Ortaklığı Sözleşmesi kapsamında üretilen sistemlerin teslimatlarının tamamlandığı açıklandı.
JANTS – Şirket ile Metal – İş Sendikası arasında Toplu İş Sözleşmesinin yenilenmesi amacıyla görüşmelere başlandığı açıklandı.
MERKO – Sermaye artırımından elde edilmesi beklenen fonun 71,1 milyon TL’sinin makine teçhizatlarda, 33,0 milyon TL’sinin yardımcı makine ekipmanlarında, 11,6 milyon TL’sinin kuruluş ve montajlarda, 8,3 milyon TL’sinin bina ve altyapı maliyetlerinde, 27,0 milyon TL’sinin kısa vadeli finansal borçlarda, 25,7 milyon TL’sinin işletme sermayesinde kullanılmasının planlandığı açıklandı.
ORCAY – Şirketin toplam da 950 tonluk çuvallı kuru çay satışı için anlaşma yapıldığı, anlaşmanın 2021 yılı son çeyrek satışlarına 22,3 milyon TL’lik olumlu katkı sağlayacağı açıklandı.
QNBFB – 41 gün vadeli 161,5 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.
PSGYO –
Şirket payları  bugün Borsa’da işlem görmeye başlayacak.
Şirket ile Pasifik Gayrimenkul Yatırım’dan oluşan Adi Ortaklık’ın Eyüpsultan Belediye Başkanlığı tarafından düzenlenen  Eyüpsultan’daki 35.966 m 2 ’lik arsanın  Devlet İhale Kanununa göre satışı işi ihalesine 657 milyon TL ile en yüksek teklifin verildiği açıklandı.
Şirket ile Pasifik Gayrimenkul Yatırım’dan oluşan Adi Ortaklık’ın Eyüpsultan Belediye Başkanlığı tarafından düzenlenen  Eyüpsultan’daki 42.596 m 2 ’lik arsanın  Devlet İhale Kanununa göre satışı işi ihalesine 1,1 milyar TL ile en yüksek teklifin verildiği açıklandı
PCILT – Aracı kurumu ile fiyat istikrarı sürecinin sonlandırıldığı ve paylarda fiyat istikrarı gerçekleşmediği açıklandı
RAYSG – Ocak – Kasım döneminde prim üretimi %33,29 artışla 1,84 milyar TL’ye yükseldi.
SELGD – VBTS kapsamında şirket paylarına 14 Ocak’a kadar emir paketi tedbiri getirildi.
USAK – AB Ticaret Komisyonu tarafından Türkiye’de seramik ve benzeri kategorisinde faaliyet gösteren şirketler için anti – damping soruşturulması başlatılması kapsamında, şirket tarafından soruşturmanın şirketin sipariş, üretim ve satışları üzerinde bir etki yaratmayacağının beklendiği açıklandı.
TRILC – Şirketin Turkfleks marka serumları için için Kamu hastanaleri kazanılan toplam ihale bedelinin 3,0 milyon TL olduğu açıklandı.
TACTR – 50.000 TL sermayeli Otto Tarım, 500.000 TL sermayeli Otto Girişim, 50.000 TL sermayeli Otto Turizm ve 500.000 TL sermayeli Otto  Entertainment Yatırım  unvanlı şirketlerin kurulmasına karar verildiği açıklandı.
TTKOM – S&P tarafından şirketin uzun ve kısa vadeli yabancı para cinsinden kredi notlarının teyit edildiği, not görünümlerinin durağandan negatife revize edildiği açıklandı.
THYAO – İtalya’daki grev nedeniyle yarın şirketin bazı seferlerini iptal ettiği medyada yer aldı.
ULKER – Şirketin CFO görevine 3 Ocak’tan itibaren geçerli olmak üzere Fulya Banu Sürücü’nün getirildiği açıklandı.
VAKBN – 86 gün vadeli 100 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

Kaynak İnfo Yatırım
Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu