Gündem

Sabah Ereksiyonu Olamıyorum Ve Ne Yapmam Gerekiyor?

Sabah Ereksiyonu Olamıyorum Ve Ne Yapmam Gerekiyor?

 

Sabah ereksiyonu olamamanın yani sertleşme sorununun birçok sebebi olabilir. Bunlar diyabet tansiyon gibi hastalıklar olabilir. Ya da sadece psikolojik sorunlara bağlı sertleşme bozukluklarına rastlanabilir. Düzenli olarak egzersiz yapmak, fazla kiloların verilmesi ve hareketli bir yaşam sürmek sertleşme bozukluklarının tedavisinde etkili olabilmektedir. Sertleşme bozuklukları tek başına görüldüğünde bir hastalık olarak kabul edilmemektedir yalnızca semptomdur.

 

Bununla birlikte altta yatan bir hastalığın sebep olduğu sertleşme bozuklukları da görülebilir. Bu yüzden sertleşme sorunu yaşayan erkeklerde öncelikle altta yatan bir sebep olup olmadığı araştırılmalıdır. Eğer bir hastalığın neden olduğu sertleşme sorunu yaşanıyorsa, hastalığın tedavi edilmesiyle sorunun da azaldığı görülebilir. Travma ve kazalara bağlı peniste kırılma ve sonrasında yaşanan sertleşme sorunları da görülebilir.

 

Tedavisi Nedir?

 

Sertleşme bozuklukları tedavisinde, oral haplar, penis içi enjeksiyonlar, vakum cihazları ve penil protez implantı yani mutluluk çubuğu operasyonu kullanılır. Oral haplar herkeste etkili sonuç vermemektedir. Özellikle sinir ve dokularda kalıcı hasar varsa, haplar istenildiği gibi çalışmaz ve dokular yeterli kanı taşıyamadığı için sertleşme gerçekleşemez. Penis içi enjeksiyonlarda olumlu geri dönüşler daha fazla görülmektedir. Ancak bu da kalıcı bir çözüm değildir geçici süre sorununuza yanıt verebilir.

 

sabah ereksiyonu olamıyorum diyorsanız, saydığımız sebepler ve ek olarak fazla sigara, alkol tüketimi, bazı antidepresanların kullanımının sebep olabileceğini söyleyelim. İzlenilmesi gereken yol öncelikle bir hekime başvurmak olacaktır. Hekim tarafından sabah ereksiyonu yaşayamamanın altında yatan bir hastalık olup olmadığı araştırılacaktır. Var ise hastalığın tedavisine başlanacak ve tedavinin sertleşme sorununa da faydasının olup olmadığı gözlemlenecektir.

 

Altta yatan hastalığın tedavisi genelde tek başına sertleşme problemine çözüm olmaz. Sorunun devam etmesi durumunda direkt olarak sertleşme sorununa yönelik tedavilere başlanacaktır Bunlar oral yoldan kullanılan haplar, penis içi enjeksiyonlar ve vakum cihazları olabilir ancak hiçbiri kalıcı çözüm vermeyecektir. Yine de tüm bunları denemiş ve olumlu sonuç alamamışsanız geriye tek tedavi yöntemi kalır, penil protez implantı.

 

Penil Protez

 

Sertleşme bozukluklarında en yüksek oranda başarı ve kalıcı çözüme ulaştıran yöntem mutluluk çubuğu ameliyatıdır. Tek parçalı ve üç parçalı olarak çeşitleri ve kendi içinde farklı avantajları bulunan penil protezler kolay kullanım sağlar. Ayrıca kullanım süresinin uzunluğu ile hastaların tercih sebebidir.

 

Rahat kullanımı, yüksek başarı oranı, ameliyatın kolay ve risksiz olması, ameliyat sonrası kısa sürede günlük hayata dönülebilmesi ve soruna kalıcı bir çözüm olması sebebiyle dünyada da yaklaşık 40 yıldır yaygın olarak kullanılmakta ve tavsiye edilmektedir.  Detaylı bilgi için https://www.mutlulukcubugu.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu