Gündem

Piyasa gelişmeleri

Bugün 22:00’de Fed’in faiz kararı ve 22:30’da Powell’ın konuşması takip ediliyor olacak. Fed’in 2022 yılı için daha şahin bir duruş ortaya koyması bekleniyor. Ayrıca ekonomik tahminlerin yer aldığı ‘’Dot Plot’’ da paylaşılacak. Dün günü satıcılı kapatan ABD endekslerinin vadeli tarafında bugün sınırlı tepki alımları görülmekte, Asya piyasalarında ise görünüm yatay. BIST dün bankacılık hisseleri öncülüğünde günü %2.68 yükselişle tamamladı, XBANK ise %4.13 artış kaydetti. Bugün içeride Kasım ayı bütçe gerçekleşmeleri takip edilecek, yarın ise TCMB’nin faiz kararı açıklanacak.

İZLENECEKLER —22:00 – Fed Faiz Kararı — Kasım’21 Bütçe Dengesi

ŞİRKET HABERLERİ

—BRISA; araç takip ve filo yönetim sistemleri, M2M çözümleri başta olmak üzere çeşitli mobil sistemlerin üretimini yapan Arvento’nun %88.89’unu TL291.4mn bedelle satın aldığını açıkladı.

—ENKAI Moskova’da yapılacak yeni Yandex Merkez Binası’nın inşası için sözleşme bedeli yaklaşık €500mn olan sözleşme imzaladığını bildirdi. Şirket projenin 2024 yılının ikinci çeyreğinde tamamlanmasının planladığını belirtti.

—PGSUS Kasım ayı yolcu doluluk oranlarını açıkladı. Buna göre toplam yolcu sayısı 1.96mn ile Kasım’20’ye göre %50 artarken; Kasım’19’a göre %20 azalış gösterdi. Ocak-Kasım döneminde ise toplam yolcu sayısı 18.4mn ile geçen senenin aynı dönemine göre %34 artarken, 2019’ûn aynı dönemine göre ise %35 düşüş gösterdi.

—QUAGR, Avrupa Birliği’nin Türkiye ve Hindistan’da seramik karo ve benzeri kategorisi ithalatına karşı, bu alanda faaliyet gösteren şirketler için anti-damping soruşturması başlattığını duyurdu.

—İş Bankası, TSKB payları ile ilgili olarak dün TL1.69-1.71 fiyat aralığından toplam 6.5mn lot pay alımı yapıldığını bildirdi.

—İş Bankası, ISGYO payları ile ilgili olarak dün TL2.65-2.67 fiyat aralığından toplam 4mn lot pay alımı yapıldığını bildirdi.

Kaynak Tera Yatırım
Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu