Sponsorlu Bağlantılar

Meme Estetik Türleri Nelerdir?

Meme Estetik Türleri Nelerdir?

Beylikdüzü meme dikleştirme Mamoplasti de denilen memenin görünüşü yeniden şekillendirip değiştiren cerrahi işlemlere denir. Birçok tıbbi ve özel nedenden dolayı kadınlara daha çok uygulanır fakat erkeklere uygulanmayacağı anlamına gelmez bu durum.

Doğru bir hastane ve doğru bir cerrahi doktor ile mükemmel sonuçlar elde etmek mümkün. Meme estetiğinde birçok nedene bağlı olarak birçok yöntemle ameliyat yapılır. Bunlar meme büyütme, meme küçültme ve meme dikleştirme ameliyatlarıdır.

Meme Büyütme Estetiği

Beylikdüzü meme büyütme ameliyatı genel hatlarıyla şöyledir. 18 yaşını doldurmuş, meme gelişimini tamamlamış ve herhangi bir sağlık sorunu bulunmayan bireylere uygulanmaktadır.

Genelde silikon bazlı implantlar tercih edilir. Bir de burada öncelikli olarak hastanın beklentileri, muayene bulguları gibi faktörler göz önünde bulundurularak protez türüne karar verilir.

Meme Büyütme Hangi Durumlarda Yapılır

Beylikdüzü meme büyütme için meme gelişimini tamamlamış olan yani genelde 18 yaş üstü hastalara yapılır. Ayrıca doğum yapmayı planlayanların bu işlemi doğum emzirme sonrasına ayarlamasında fayda vardır.

Kanser vb. Hastalıklar veya kaza sonucu göğsünü kaybeden hastalar çoğunlukla tercih eder. Çoğunluk kadın hastalar olsa da bazen erkeklerde oluşabilecek birtakım sıkıntılardan dolayı erkek hastalara da uygulanabilmektedir.

Meme Büyütme Yöntemleri Nelerdir?

Meme büyütme yöntemleri iki türlüdür. Birincisi yapay dolgu ile meme büyütmedir. Bir diğeri de yağ transferi ile meme büyütme yöntemidir. En sık başvurulan yöntem ise silikon meme implantı yerleştirilerek kullanılan yöntemdir.

Meme Küçültme Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Göğüs küçültme ameliyatları genelde 2-4saat arası sürüp ameliyat sonrası pek fazla ağrı olmaz. Kişiye göre değişiklik gösterebilir. Göğüsler küçüldükten sonra bel, sırt ve boyun ağrılarından rahatlıkla kurtulunabilir.

Ameliyattan yaklaşık 5 saat sonra sıvı gıdalar alınabilir. Ertesi günü normal yeme içme düzenine geçilebilir. Bir müddet ağrı kesici ve antibiyotik kullanımı gerekebilir.

Yaklaşık bir hafta sonra araç kullanılabilir fakat kol hareketleri konusunda dikkatli olunmakta fayda vardır. Eşya taşıma ve kaldırma konusunda zorlanmamalı gerekirse yardım alınmalıdır.

Meme Küçültme Öncesi Hazırlık Detayları Nelerdir?

Beylikdüzü meme küçültme ameliyatları öncesinde mutlaka profesyonel ve uzman kişilerce gerekli tahlillerin yapılması gerekir. Hastanın istek ve talepleri detaylı bir şekilde gözden geçirilmelidir.

Alkol ve sigara kullananların en az 15 gün öncesinden bırakmasında fayda vardır. Yine ilaç kullananların bunları doktoruyla mutlaka paylaşması gerekir.

Meme Dikleştirme Nasıl Yapılır?

Beylikdüzü meme dikleştirme ameliyatları doğum ve emzirme sonucu veya aşırı kilo kaybı sonucunda oluşan sarkmaları önlemek için hastaların talepleri doğrultusunda gerçekleştirilir. Hastane ortamında ve genel anestezi altında yapılır. Küçük memeye sahip hastalarda meme altına silikon koyma yoluyla dikle

Meme Dikleştirme Kimler Olmalı?

Sadece gebelik ve emzirme döneminde değil yerçekimi sonucu da bu kayıplar yaşanabilir. Ya da çok kilo alıp sonrasında verilmesi durumunda da sarkmalar yaşanabilir. Beylikdüzü meme dikleştirme ameliyatları medikal bir zorunluluk yoksa 18 yaş üstü herkese yapılabilir.

Büyük memeye sahip kişilerde de meme sarkmaları sıklıkla görülür. Sonuçta ruhsal açıdan kendini iyi hissetmek isteyecek ve özgüveni yerine gelecek tüm kadınlar Beylikdüzü meme dikleştirme estetiği için başvurabilir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu