Sponsorlu Bağlantılar

Meme Dikleştirme Nasıl Yapılır?

Meme Dikleştirme Nasıl Yapılır?

Meme dikleştirme cerrahi bir müdahale olup oldukça pratik bir şekilde yapılır. Sarkma derecesine göre yöntemlerin belirlendiği güvenli bir operasyondur. Ön hazırlık aşamasında tüm tetkiklerin yapılıp hastaya uygun olan yöntem belirlenir.

Eğer sarkma seviyesi başlangıç durumundaysa meme ucuna müdahale yeterli olur. Sarkma seviyesi orta ise lolipop şeklinde bir kesi açılarak müdahale sağlanırken ileri derece bir sarkma mevcut ise ters T şeklinde bir kesi açılması uygundur. Hasta operasyon sırasında bir acı ya da ağrı hissetmeden kısa sürede istediği dik göğüs formuna kavuşur.

Meme Dikleştirme Nedir?

Göğüslerde farklı nedenlere bağlı olarak meydana gelen sarkma ve gevşeme gibi form kayıplarının giderilmesi amacıyla yapılan uygulamalara Beylikdüzü meme dikleştirme operasyonu denir. Bu operasyonla memeler istenilen hacmi kazanarak oldukça güzel ve dik bir görünüme kavuşur.

Göğüsleri kaldırmak ve meme dokusuna yepyeni bir form kazandırmak için uygulanan bir operasyon olup sarkan memelerin seviyelerine göre farklı yöntemler kullanılarak yapılır.

Meme Dikleştirme Kimler Olmalı?

Kilo alımı, gebelik ve emzirme süreci, yanlış sutyen kullanımına bağlı olarak göğüslerin sarkması görülebilen durumlardır. Göğüslerde herhangi bir form kaybı, ciltte bir gevşeme, meme uçlarının aşağı dönük olması gibi durumlar söz konusu ise hastaların meme dikleştirme operasyonu yaptırması önerilir.

Doğru yöntemlerin kullanılması ve uzman bir hekim tarafından sürecin yönetilmesiyle gerçekleştirilen operasyon başarılı sonuçlar vermesinden dolayı güvenli bir hal alır.

Meme Büyütme Estetiği

Göğüslerde istenen dolgunluğun sağlanması ve hacminin büyütülmesi için ihtiyaç duyulan estetik cerrahi operasyonlara Beylikdüzü meme büyütme estetiği denir. Bu operasyon en sık yapılan cerrahi operasyonlar olup sıklıkla tercih edilme nedenleri arasında başarılı sonuçları ve güvenilir olması gelir. Memelerin istenen boyuta ulaşması için tercih edilen bu operasyon aynı zamanda göğüslerin hacim ve dolgunluk kazanmasına da yardımcı olur.

Meme Büyütme Hangi Durumlarda Yapılır?

Memeler zaman içerisinde emzirme, gebelik gibi durumlardan dolayı hacmini kaybedebilir ya da genetik olarak memelerin ufak olması, kanser tedavileri gibi tedavi sonrası meme kayıpları gibi durumların söz konusu olması halinde göğüs büyütme estetiği tercih edilebilir.

Meme Büyütme Yöntemleri Nelerdir?

Göğüsleri hacminin artması ve dolgunluk kazanması için uygulanan meme büyütme estetiği operasyonları hastanın durumuna göre farklı yöntemler kullanılarak yapılır. genel olarak bakıldığında yağ dokusu ya da hastanın kök hücrelerinden faydalanıldığı gibi aynı zamanda farklı implantların da kullanılmasıyla gerçekleşir. Yöntemler hastaların durumlarına göre belirlenir.

Meme Küçültme Öncesi Hazırlık Detayları Nelerdir?

Göğüslerin istenen boyutlarda küçültülmesi ve büyük olmasından dolayı yaşanan sağlık sorunlarının giderilmesi için uygulanan Beylikdüzü meme küçültme estetiği öncesinde mamografi ve ultrason gibi tetkiklerin yapılması gereklidir. Cerrahi bir müdahale olmasından dolayı mutlaka kan sulandırıcı ilaç ve sigara kullanımı kesilmelidir.

Hasta ön hazırlıklarını tamamlayarak operasyona hazır hale gelir. Operasyon öncesi bir ön hazırlığa gerek duyulmadan tüm tetkiklerin tam yapılması ve hastanın uygunluğunun belirlenmesi önem taşır.

Meme Küçültme Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Göğüslerin küçültülmesi sonrasında bazı kurallara uyulması gereklidir ve bu kurallar iyileşme sürecini hızlandırarak komplikasyon riskini azaltır. 1 gece doktor gözetiminde kalınması gereken operasyon sonrasında bir hafta sonunda gündelik yaşama dönülebilir.

Uzman hekimlerin önerdiği kadar sporcu sutyeni kullanımı iyileşme ve toparlanma sürecini hızlandıran bir yardımcıdır. Bir ay sonunda sporlara ağır olmamak kaydıyla başlanabilir. Deniz gibi aktivitelerin yapılması iyileşme süreci sonunda olur.

Önemli olan uzman hekimlerin önerilerine uyulması ve rutin kontrollerin aksatılmamasıdır. Aksi bir durum olması halinde uzman hekimle vakit kaybedilmeden iletişime geçilmelidir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu