Sponsorlu Bağlantılar

Lipomatik Tedavisi

Lipomatik Tedavisi

Lipomatik adı ile bilinen estetik bir ameliyat olan vücuttan yağ aldırma operasyonu kişilerin daha estetik bir görüntüde olmasına ve fazla yağlarından kurtulmasına ortam hazırlar. Kişiden kişiye farklılık gösteren ve birden farklı tedavi ve yöntemlere sahip olan bu Lipomatik estetik ameliyatı son derece popüler bir hale gelmiştir.

Lipomatik Nedir Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Kişilerde bulunan fazla yağların herhangi diyet egzersiz ve diğer işlemler gibi sonrasında gitmemesi ile başvurulan bir tedavi olan lipomatik estetik ameliyatı kişilerin vücutları şekil vermek için ve fazla olan yağlardan kurtarmak için uygulanan bir tedavidir. Lipomatik tedavi kişinin fazla olan yağı alınarak vücudunda dolgunluk ya da hacim kazandırmak istediği yerlere takviyesi yapılır.

Kişi bu sayede hem vücudundaki yağlardan kurtulur hem de vücudun bazı hacim dolgunluk kaybetmiş bölgelerine şekil vermiş olur. Bu tedavi son derece fazla tercih edilmeye başlanması ile hastadan hastaya değişende tedavi yöntemlerini beraberinde getirmiştir.

Bu yöntemlerden klasik liposuction işleminde kişilerin yağlarına sıvı enjekte edilerek şişirilmesi sağlanır. Şişen yağ hücreleri emilim için hazırlanır ve vakum cihazına bağlanır. Daha sonra ileri geri işlemi ile kişin yağ hücreleri emilerek kişiye ince bir görüntü sağlanmış olur. Bir diğer yöntem olan vaser liposuction tedavisi ile hastanın yağ hücrelerine titreşimli ses dalgaları verilerek kişide bulunan yağ hücrelerinin bozulumu sağlanır.

Bozulan yağ hücreleri klasik liposuction tedavisinde olduğu gibi ileri geri işlemi ile ince borularla emilir. Bu yöntemler hastadan hastaya farklı şekillerle uygulansa da amaç daima aynıdır. Kişiden fazla yağ alınarak ihtiyacı olan bölge var ise oraya takviyesi gerçekleşir. Lipomatik tedavisinde Lipomatik fiyatları da yapılan tedavi ve yönteme göre farklılık gösterir.  

Lipomatik Kimlere Yapılır?

Lipomatik estetik ameliyatı kişide bulunan fazla yağ dokularını almak amacı ile uygulanan bir tedavi yöntemidir. Bu tedavi vücudunu şekillendirmek isteyen herkese yapılabilir. Vücut kitle endeksi otuzu geçmeyen kişilerde bu tedavi uygulanır. Bu tedaviyi olacak kişinin herhangi bir rahatsızlığı var mı bu tedavi ona risk oluşturur mu diye bazı test ve tetkikler yapılması gerek.

Lipomatik Hangi Bölgelere Uygulanır

Lipomatik tedavi kadınlarda en çok karın kalça ve kuyruk bölümüne uygulanır. Erkeklerde ise daha çok karın bölgesindeki yağlar için uygulanan bir tedavidir.

Lipomatik Uygulaması ile Ne Kadar Yağ Alınır?

Lipomatik tedavisinde sekiz ile on kilo arasında yağ alınır. Kilolu olan insanlarda on kilo alınmaktadır. Fazla alınan yağ kişinin sağlığına zarar verebilir.

Lipomatik Fiyatları

Kişilerde bulunan fazla yağ dokularını almak için kullanılan Lipomatik estetik tedavisinde lipomatik fiyatları kişinin olacağı tedavi ve yöntemine göre değişmektedir. Doktor ve kliniğe göre de farklılık gösteren Lipomatik fiyatları tedavinin sürecine göre de değişmektedir.

Karın Germe Ameliyatı Nedir?

Karın germe ameliyatları belirli yaşlardan sonra veya hamilelik doğum fazla kilo kaybı gibi nedenlerden sonra karın bölgesinde oluşan sarkıklığı gidermek için yapılan bir estetik tedavi çeşididir. Karın germe ameliyatı işleminde kişinin karın bölgesinde bulunan fazla yağ ve deri alınır. Kişi bu sayede fazla yağ veya derilerinden kurtularak estetik bir görüntüye sahip olmuş olur.

Karın Germe Ameliyatları Kimler İçin Uygundur?

Karın germe ameliyatı fazla yağ dokusu veya fazla derisi bulunan kişilere uygulanır. Herhangi bir risk oluşturacak kişilere bu tedavi tavsiye edilmez.

Karın Germe Ameliyatı

Hamilelik fazla kilo kaybı gibi süreçler sonrasında kişilerin karın bölgesinde sarkma meydana gelir. Bu sorunlar yağ alma ve fazla deri alma ile son bulur. Karın germe ameliyatı kişilere uygulanarak estetik bir görüntü verir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu