Sponsorlu Bağlantılar

Hurdacı

Hurdacı

 

Kırılmış, kullanım ömrünü tamamlayarak işe yaramaz hale gelmiş, hasar görmüş eşyaları sahiplerinden satın alarak geri dönüşüm yoluyla yeniden ekonomiye kazandıran meslek grubuna hurdacı denir. Dünyadaki tükenebilir kaynakların korunması ve çevrenin korunması konusunda hurdacılar çok önemli bir görev görür.

 

Net Hurdacı da Gebze ‘de bulunan merkezi tesislerinde hurdaları toplayarak gerekli ayrıştırmaları yaparn ve ekonomiye kazandıran bir kuruluştur. İstanbul ve Bursa çevresinde bulunan adreslerden hurdalar alınabilir. Firmanın özel araçları ve tecrübeli personeli verilen adreslere en kısa sürede ulaşım sağlayarak satın alma işlemlerini gerçekleştirir. Eğer ağır tonajlı hurda satışı yapılacaksa ülkemizin diğer bölgelerine de aynı hizmet götürülür.

 

Hurda Olarak Kullanılabilen Malzemeler

 

Evlerde kullanılmak üzere üretilen ama artık kullanılamaz hale gelmiş beyaz eşyalar, elektronik aletler, mutfak eşyaları, ikinci el trafo ve benzer metal ağırlıklı ürünler hurda olarak alınıp geri dönüştürülebilir.

 

Yıkılan binalardan geriye kalan demir, alüminyum, çelik, çinko, bakır ve benzeri metaller de ekonomiye tekrar geri kazandırılabilecek türden malzemelerdir. Fabrika ve imalathanelerdeki üretimler sırasında ortaya çıkan metal döküntü ve atıklar da hurda olarak bir değer ifade eder.

 

 Hurda Demir Fiyatları

 

Hurda olarak satılacak demir, çelik, bakır, teneke, alüminyum ve benzeri metallerin fiyatları geri dönüşüm maliyeti, tonaj ve benzeri kriterlere göre belirlenir. Net Hurdacı, müşteri memnuniyetine verdiği önem nedeniyle piyasaya göre daha yüksek fiyatlarla satın alım yapar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu