Gündem

Emtia ve para piyasası

BRENT Brent Petrol’de dün tepki yükselişleri görülürken, %3.20 oranında değer kazanımı ile 74.21 $’dan kapanış gerçekleşti. Önceki günlerde gerekleşen geri çekilme sonrasında tepki alımlarının etkili olduğunu gördüğümüz Brent Petrol’de vadeli göstergelerde hafif toparlanma yaşanıyor. Tepki hareketlerinin güçlenebilmesi için 75.50$ direncinin kırılmalı. Aksi halde son dönemde etkili olan kısa vadeli vadeli düşüş kanalının içinde dalgalı seyrin devamını görebiliriz. Uzun pozisyonlar için 75.50’un üzerinde kapanış beklenmeli 72.40 seviyesi ise gün içi destek olarak takip edilebilir

ONS/ALTIN “XAUUSD” Ons/Altın’da dün dar bantta dalgalı bir seyir görüldü ve bir önceki kapanışın seviyesi olan 1788.12 seviyesinden günü tamamladı. Teknik göstergelerinde zayıf görünümün sürdüğü görülürken 1788 seviyesi gün içi ilk destek noktası olarak takip edilebilir Bu desteğin üzerinde yaşanacak yükselişlerde ise 1813 seviyesi ilk direnç noktası olarak takip edilebilir.

GRAM ALTIN Dün içi piyasadaki hareketlerin paralelinde sert volatiliteli bir seyir izleyen Gram altın günü %5.98 oranında değer kaybı ile 726.90 seviyesinden tamamladı. Son günlerde etkili olan satışlar sonrasında 50 günlük ortalamasına kadar yaklaşan Gram altında 705 seviyesi ilk destek seviyesi olarak takip edilebilir. Bu desteğin kırılması halinde gün içi hareketlerde 680 ve 640 seviyelerini alt destekler olarak takip edilebilir.

GÜMÜŞ “XAGUSD” Dün 22.18-22.79 bandında hareket eden Gümüş’de günü %0.98 oranında değer kazanımı ile 22.47 $ seviyesinden tamamladı. Gümüş’de yükseliş denemeleri şimdilik zayıf kalıyor. Kısa vadeli göstergelerin toparlanıyor olmasını olumlu karşılıyoruz. 22$ desteğinin üzerinde yaşanabilecek yükseklişlerde ise 23 ve 23,70$ seviyeleri kısa vadeli dirençler olarak takip edilebilir.

EURUSD EUR/USD paritesinde sıkışma sürüyor. Dünde dar bantta hareket eden parite günü %0.05 oranında çok sınırlı değişim ile 1.1283 seviyesinden gün tamamlandı. Paritede 1.12 desteğinin üzerinde tutunma çabası sürüyor. Ancak tepki denemelerinin zayıf kaldığı görülüyor. 1.1360-1.1380 direnç bandı kısa vadeli hareketler açısından kritik seviye. Yükseliş hareketlerini ivme kazanabilmesi için bu seviyenin üzerinde kapanış gerçekleşmeli.

DXY DXY’de endeksi de son günlerde dar batta yatay hareket ederken dünü 96.49 seviyesinden tamamladı. Son günlerde yaşanan sıkışma sonrasında teknik göstergelerdeki zayıflamaya rağmen, ana trendde şimdilik bir bozulma görmüyoruz. Haftalık bazda 95.80 ve 96.90 destek direnç bandının kırıldığı yönde hareketlerin hızlandığını görebilriiz.

 

Kaynak A1 Capital
Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu