Sponsorlu Bağlantılar

Bulanık Görme Belirtileri Nelerdir?

Bulanık Görme Belirtileri Nelerdir?

Göz hastalıkları içerisinde bulanık görme problemi herkeste meydana gelebilir. Bu sorunun birçok belirtisi olabilir. Bulanık görmenin en temel nedeni adından da anlaşılacağı üzere bakılan yerin pusulu bir şekilde görülmesidir. Aynı zamanda bir noktaya odaklanmakta zorluk yaşamaya da neden olur. Bunun yanında görüş kaybı ve görmekte zorlanma da belirtiler arasında yer alır.

Bulanık görüş rahatsızlığının belirtileri başka problemler ile ortaya çıkabilir. Yani bu soruna eşlik edebilen başka göz kusuru belirtileri de olabilir. Gözlerde kaşıntı, ağrı, kızarıklık, hassasiyet gibi belirtiler en fazla ortaya çıkanlardır. Bu sorunu çözmek için doktor desteği almak ve değişebilen katarakt ameliyatı fiyatları üzerinden ameliyat olmak gerekir.

Bulanık Görme Hangi Durumlarda Yapılır?

Bulanık görüş sahibi olanlar bilmelidir ki birçok durumda tedaviye ihtiyaç duyulur. Genellikle diğer göz kusurları bu soruna da neden olabiliyor. Miyop, hipermetrop gibi sorunlar ile birlikte bulanıklık da ortaya çıkabilir. Aynı zamanda katarakt bunun en önemli sebeplerinin başında gelir. Retinada zar oluşması, şeker hastalığının etkileri, kronik göz kuruluğu ve benzeri rahatsızlıklar da bulanık görme sebeplerindendir. Bütün bu durumlarda uzman bir hekim tarafından tedavi yapılması gerekir.

Bulanık Görme Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Görüşünde bulanıklık sorunu yaşayan kişiler için çeşitli tedavi yöntemleri uygulanabilir. Damla ve ilaç kullanımı en basit tedaviler arasında yer alır. Kolay bir şekilde tedavi imkânı varsa doktor tarafından önerilir. Aynı zamanda vitamin ve çinko barındıran koruyucu yöntemler de bulanık görme tedavi uygulamaları içinde yer alır.

Lensler, birçok göz sorununda etkili çözümler olarak ön plana çıkıyor. Bulanık görüş sorununda da farklı akıllı lens fiyatları üzerinden lens kullanımı yapılabilir. Bunun yanı sıra katarakt sorunu var ise ameliyat yolu tercih edilir.

Akıllı Lens Kimlere Uygulanır?

Akıllı lens olarak adlandırılan ürünler aynı zamanda trifokal lens adıyla da kullanılıyor. Katarakt sorununa sahip olan ve göz merceği işlevini yerine getirmeyen kişilere uygulanır. Bir nevi göz merceği işlevini yerine getirmediği için onun yerine kullanılır. Gözlük takmak istemeyen 40 yaş üstü hastalarda bu lenslere çok fazla başvurulur. Doktor muayenesi sonrasında belirlenen akıllı lens fiyatları üzerinden tedavi uygulanır.

Akıllı Lens Fiyatları

Akıllı lens üreticileri tarafından farklı markalar adı altında üretim yapılıyor. Tedavide kullanılan lens markasına bağlı olarak fiyatlar değişebilir. Aynı zamanda uzman hekim tarafından uygulanan tedaviye bağlı olarak da tedavi fiyatlarının değişmesi mümkündür. Akıllı lensin kullanılabilmesi için ilk olarak doktor muayenesi olmak ve uzman hekim tavsiyesi almak gerekir. Daha sonra çeşitli akıllı lens fiyatları öğrenildikten sonra tedavi yapılır.

Katarakt Ameliyatı Nedir?

Katarakt, gözün bulanık görmesine neden olan ve odak kaybı ortaya çıkaran bir göz rahatsızlığıdır. Bunun giderilmesi için saydamlığını yitiren merceğin çıkarılması ve yerine yapay bir mercek yerleştirilmesi gerekir. Bu işleme ise katarakt ameliyatı adı verilir. Katarakt ameliyatı kısa sürede bitirilen ağrısız bir işlemdir. Uzman hekim tarafından değişken katarakt ameliyatı fiyatları ile uygun görülmesi halinde yapılır.

Katarakt Ameliyatı Nasıl Tedavi Edilir?

Katarak ameliyatının yapılmasında ileri teknoloji cihazlar kullanılır. Ameliyatta yapılacak olan ilk işlem korneada çok küçük bir kesit açmaktır. Kesit açıldıktan sonra matlaşmış lens ufak parçalar halinde ayrılır. Daha sonra mat kısımların çıkarılması aşamasına geçiş yapılır.

Mat kısımlar çıkarıldıktan sonra yapay merceğin yerleştirilmesi ile ameliyat tamamlanır. İyileşme işlemi ise kendiliğinden gerçekleşir. Bu işlem için gerekli olan fiyat ise doktor tarafından yapılan muayene sonrası katarakt ameliyat fiyatları kapsamında hastaya iletilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu