Sponsorlu Bağlantılar

Bebeklerde Ameliyatsız Kepçe Kulak Tedavisi

Bebeklerde Ameliyatsız Kepçe Kulak Tedavisi

Bebeklerde Kepçe kulak ve diğer insanlarda görülen kepçe kulak problemi genelde anne ve babadan alınan genler yüzünden oluşmaktadır.  Kulak şekli görüntü bozukluğu olan bu kepçe kulak kişilerin yaşam şekillerini oldukça büyük bir oranda etkilemektedir.

Kimi zaman bir zararı olmayan kepçe kulak kimi zaman bazı sorunlara yol açabilir. Bu yüzden ameliyat ile çaresine bakılmak istenmektedir. Ancak bebeklerde görülen kepçe kulak probleminde ameliyat ettirmeye ailelerin razılığı olmayıp son derece tedirgin oldukları için bebeklerde ameliyatsız kepçe kulak tedavisi geliştirilmiştir.

Kepçe Kulak Nedir?

Kepçe kulak bir diğer adı ile yelken kulak insanların anne ve babalarından almış oldukları genden dolayı ortaya çıkan bir kulak bozukluğudur. Kulağın öne veya yana doğru yatmasına neden olan bu sorun iki kulakta görülebildiği gibi kimi zaman ise tek kulakta da görülebilir.

Kepçe Kulak Sebepleri

Kişilerde ve bebeklerde kepçe kulak sorunu oldukça büyük sıkıntılara sebep vermektedir. Kulak şekli bozuntusu olarak karşımıza çıkan kepçe kulak anne ve babadan alınan gen ile birlikte meydana gelmektedir. En çok gen ile oluşan bu problem kimi kişilerde ise bazen kulakta bulunan kıkırdayın gevşek olması ile de meydana gelmektedir. Bununla beraber kulak üzerinde bulunan katın olmaması veya az sayıda bulunması bebeklerde kepçe kulak problemine neden olmaktadır.

Kepçe Kulak Hangi Sebeplere Yol Açar?

Kepçe kulak gen ve bazı sebeplerden dolayı kişilerde görülen bir tür kulak şekli bozukluğudur. Öne doğru veya yan doğru yatmış olan kulak kepçe kulak olup görülen kişileri oldukça sıkıntıya sokmaktadır. İlk önce gözlük ve kulaklık kullanımı engelleyen kepçe kulak daha sonra kişinin sosyal hayatına oldukça büyük bir etki eder. Kepçe kulak olan kimseler sürekli kendilerini saklama hissine ihtiyaç duyarlar. İstedikleri saç şeklini yapamaz istedikleri şekilde fotoğraf çekinemezler.

Sürekli kendini saklama hissiyatı yaratan kepçe kulak kişiyi hayatında bir sıfır geride bırakır.  Okul çağındaki çocukların ise daha çok psikolojisini bozarak kötü bir his yaratır.

Depresyona neden olan kepçe kulak sorunu ise artık geliştirilen imkanlar doğrultusunda ameliyat gerekmeden küçük bir operasyon ile yapılabilmekledir. Özellikle bebeklerde kepçe kulak riskinde aileler ameliyat ettirmeye hiç sıcak bakmazlar. Bu yüzden gelişen teknoloji ve tıp sayesinde ameliyatsız çözüm ile kişiler bu sorunlarından kurtulmayı başarırlar.

Rota Virüs Aşısı Nedir?

Rota virüs genellikle uç ile beş yaşları arasındaki bebeklerde görülebilen oldukça bulaşıcı bir virüstür. Ateş kusma ve sulu ishalin izlediği bu rahatsızlık bebeklerde oldukça riskli bir hastalıktır. Bu sebepten ötürü geliştirilen rota virüs aşısı erken tedaviyi sağlar ve çocukları bu virüsten korumuş olur.

Rota Virüs Belirtisi Nelerdir?

Bebeklerde görülen rota virüs ilk olarak ateş ve kusma ile kendini belli etmektedir. Bu rahatsızlıklardan sonra üç ile sekiz gün arasında ise sulu ishal başlamaktadır. Çocuğu oldukça sarsan bu rahatsızlık geliştirilen rota virüs aşısı ile çözüm bulur.

Rota Virüs Nasıl Teşhis Edilir?

Belirtileri ve semptomları ile üç ile beş yas arası çocuklardı çoğunlukla olmak üzere teşhis edilmesi kolay bir rahatsızlıktır. Gerekli test ve tetkikler yapıldıktan sonra bebeklerde kendini gösteren rota Virüs geliştirilen aşısı anında tedavi edilir.

Rota Virüs Nasıl Tedavi Edilir?

Bebeklerde görülen ve Tedavi edilmez ise oldukça büyük sorunlara yol açan rota virüs belirtilerini gösterdikten sonra gerekli muayene ve kan ya da diğer test işleri ile kendini göstermektedir. Ancak artık korkulacak bişey olmayıp gelişen rota virüs aşısı çocukları daha dirençli yaparak korur.

Çocuk Doktoru Bebeğin İlk Muayenesi Neden Önemli?

Bebeklerin İzmir Çocuk Doktoru tarafından yapılan muayeneleri oldukça önemlidir. Çünkü bebekte herhangi bir olumsuzluk var mı bu teşhis edilir ve erke teşhis ile çocuklar sağlıklarına kavuşur.

Bebeğinizin Çocuk Doktoru İzleniminde Neler Olması Gerekir?

Bebeklere gerekli kan ve tetkikler yapılarak bebeğin büyüme düzeninde kilo almasında yemesinde veya organların işlevlerini yerine getirmesine oldukça dikkatli bir şekilde bakmalıdır. Erken teşhis ile çocuklara müdahale edilme ve İzmir Çocuk doktoru tarafından herhangi bir risk var ise belirlenmelidir.

Bebeğinizin İlk Üç Ay Muayenesinde Neler Uygulanır?

Bebeklerde İzmir çocuk doktoru tarafından yapılan muayenede ilk üç ay sürecindeki bebeğe kalçada çıkıklık var mı diye ve göz işitme gibi organlarına da bakılır. Bununla beraber bebeğin doğru beslenmesi ve kilo alım verimide dikkatli bir şekilde incelenir.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu